'); xhr.send(); });

ДУМКИ Церквам потрібне бюро, що перешкоджатиме відмиванню брудних грошей – Тетяна Деркач

Вже давно назріла потреба заснувати антикорупційне бюро і прийняти церковне законодавство, що перешкоджатиме отриманню церквами брудних грошей. Таку думку висловила релігійний оглядач Тетяна Деркач.

“Всеправославний собор дійсно потрібен. Але зовсім з іншого приводу. Вже давно назріла потреба заснувати антикорупційне бюро і прийняти церковне законодавство, що перешкоджає отриманню церквами брудних грошей і участі окремих ієрархів у відмиванні і легалізації таких “інвестицій”. Таке собі FATF. А то церква давно вже перетворилася на пральню”, – пише Деркач у Facebook.

Для цього, на її думку, необхідно встановити чіткий перелік загальноцерковних потреб, на які можна брати іноземні пожертвування і, бажано, під контролем своєї держави.

“Щоб був ліміт пожертвувань з одного джерела на один об’єкт реставрації, наприклад. Щоб була прозора бухгалтерія використання пожертв. Щоб присвоювання пожертвувань окремими єпископами прирівнювалося до симонії і каралося за канонами … Не можна за реставрацію храмів і будівництво кафедральних соборів продавати душу дияволу”, – зазначила вона.

Comments are closed.