НОВИНИ, СВІТ Варфоломій назвав обмеження РПЦ на паломництва до Греції “справами темряви”

Вселенський Патріарх Варфоломій назвав рішення РПЦ щодо обмежень паломництва російських прочан до Греції “справами темряви”, повідомляє Orthodox Times.

Про це він сказав у своєму відеозверненні до учасників 4-ї Всегрецької конференції з питань паломницького туризму, яка відбулася 8 листопада в грецькій Арті.

За словами Патріарха Варфоломія, РПЦ використовує паломницький туризм “як економічний тиски на Церкву Греції і грецький народ”.

“Причиною цьому є офіційне визнання Православної Церкви України. Російська Православна Церква обрала той самий підхід, що і до Святого Причастя, щоб протистояти Вселенському патріархату”, — наголосив Варфоломій.

“Якщо ви стверджуєте, що сказали правду, але насправді брешете, бо правда суперечить вашим власним інтересам, тоді не має значення, що ви говорите. Ви залучені в справи темряви”, — зазначив Вселенський Патріарх.

Він також додав, що це викликає жаль, адже паломники, “які залишаються стійкими у православній вірі, стикаються сьогодні з подібними труднощами і відчуженням в орієнтованому на гроші суспільстві”.

“Сумно, що паломництво невинних християн використовується іноземними сторонами, які виступають проти етики православного християнства, щоб сприяти секуляризації Церкви зсередини”, — підсумував Константинопольський Патріарх.

Comments are closed.