НОВИНИ Старець підкидає залишки свого авторитету в тліюче вогнище – речник ПЦУ про заяву Філарета

Речник ПЦУ Євстратій (Зоря) проковентував звернення почесного Патріарха Філарета та заклик до мітингу, на якому хочуть протестувати проти рішення суду єщодо ліквідації “УПЦ КП”. Про це архієпископ написав у Facebook. Наводимо нижче його допис.

———

Прикро і гірко дивитися, як 90-літній старець залишки свого авторитету і слави імені “Київський Патріархат” підкидає у тліюче вогнище особистих амбіцій “керувати до смерті”. А що буде потім — то “Бог потурбується”, бо ЖОДНОЇ логічної перспективи майбутнього після себе для окремого існування обмеженого кола своїх послідовників — старець не здатен окреслити.

Підзвітний кремлівській владі митрополит з РФ очолить”Київський Патріархат”? Чи осуджений за шахрайство “єпископ”? І вони “збудують таку велику Церкву, що з нею не зможуть не рахуватися”? Чи все ще жевріють сподівання, що “ПЦУ розвалиться і я залучу до себе архієреїв перспективою, що вони можуть стати Патріархом”? (практично дослівна цитата). Не публічно старець казав ще взимку: “Слухайте мене до смерті. А як помру – робіть, що хочете”. Отже, йому насправді здається вже байдуже, хто очолить і що збудує. Головне — “я був, є і помру Патріархом”. А що буде потім — ваші проблеми.

Як говорив містер Мілтон, герой роману Ендрю Найдермана “Адвокат диявола” і одноіменної стрічки: “Безперечно, марнославство — мій найбільш улюблений з гріхів”.

———

  • 8 листопада пресслужба “УПЦ КП” поширила заяву, в якій, почесний Патріарх Філарет скликає мітинг, щоби протестувати проти рішення суду щодо ліквідації “УПЦ КП”. У “Київському Патріархаті” стверджують, що Помісний Собор ПЦУ не створював ліквідаційної комісії “УПЦ КП” і тому їхня “Церква” продовжує існувати. Там вважають, що Міністерство культури України не мало законного права знімати з реєстрації Київську патріархію УПЦ Київського Патріархату.

Comments are closed.