НОВИНИ Філарет скликає вірян на мітинг: хоче протестувати проти рішення суду

У понеділок, 11 листопада, о 9:00 на Європейській площі у Києві відбудеться акція протесту проти судових рішень у спробі ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату. Відповідну заяву поширила пресслужба “УПЦ КП”.

В Київському Патріархаті стверджують, що Помісний Собор ПЦУ не створював ліквідаційної комісії “УПЦ КП” і тому їхня Церква продовжує існувати. Там вважають, що Міністерство культури України не мало законного права знімати з реєстрації Київську патріархію УПЦ Київського Патріархату.

  • 20 червня почесний Патріарх Філарет скликав у Володимирському храмі Києва так званий “собор” для відновлення діяльності “УПЦ КП”.
  • 24 червня Священний Синод ПЦУ прийняв рішення усі парафії та монастирі Києва, якими опікувався Філарет, підпорядкувати Предстоятелю ПЦУ Епіфанію.
  • 12 липня стало відомо, що ліквідована “УПЦ КП” звернулася до скандального Окружного адміністративного суду Києва, щоб заборонити Київраді та Київській адміністрації вчиняти будь-які дії щодо передачі чи користування іншим особам, крім УПЦ КП, деяких об’єктів нерухомого майна.
  • 30 липня Філарет звернувся до Мін’юсту з проханням продовжити реєстрацію “УПЦ КП”, у відповідь, Мінкульт нагадав, що “УПЦ КП” було ліквідовано 15 грудня 2018 року під час Об’єднавчого собору.
  • 4 вересня стало відомо, що Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив ліквідацію “УПЦ КП” на період розгляду справи, поки не буде винесене остаточне судове рішення по справі. Речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) назвав це рішення суду дивним, оскільки воно було ухвалене з четвертої спроби – перші три рази суд відмовляв адвокатам Філарета у розгляді справи.

Comments are closed.