СВІТ З Афону можуть депортувати російський скит, очільник якого шанує у святих Івана Грозного і Распутіна

1 листопада грецька поліція на Святій Горі Афон прийшла з перевіркою до російського скиту (келії), який очолює ієросхимонах Рафаїлом (Берестовим).

Про це повідомляє портал Credo Press, зазначаючи, що правоохоронці мали на меті перевірити у насельників скиту наявність законних підстав для перебування на території Греції.

На думку самих насельників, приводом для перевірки стала систематична публікація ними в Інтернеті антиекуменічних матеріалів, зокрема таких, що критикують Патріарха Варфоломія, який в кінці жовтня відвідав Афон.

Під час перевірки з’ясувалося, що ієросхимонах Рафаїл, ієросхимонах Онуфрій і ще четверо монахів взагалі не мають державних документів – термін дії їхніх російських паспортів закінчився ще 2017 року. Ще один насельник скиту має грецький паспорт. При цьому у всій братії є чернечі посвідчення, видані адміністрацією Святої Гори.

Ієросхимонах Рафаїл широко відомий своїми радикальними поглядами: крім викриття екуменізму, він також проповідує антиглобалізм, закликає не приймати нові документи, особливо – ІПН, не купувати товари зі штрих-кодом, а також шанує у святих царя Івана Грозного та Григорія Распутіна.

Братія скиту заявила в Інтернеті, що поліцейська перевірка безпосередньо пов’язана з візитом на Афон Патріарха Варфоломія, якого вони вважають єзуїтом. Якогось обшуку або вилучення документів у скиту поліція не проводила, обмежившись фотографуванням. Братії надали кілька днів на оформлення документів, які обґрунтовують легальність перебування в Греції, пообіцявши інакше депортувати.

Зазначається також, що о. Рафаїл перебуває у хворобливому стані після перелому хребта.

Comments are closed.