НОВИНИ Віряни ПЦУ у Луцьку просять владику благословити святкування Різдва 25 грудня

Віряни луцьких релігійних громад звернулись до митрополита Луцького і Волинського Михаїла з проханням почати робити кроки для того, аби відійти від традиції святкувати Різдво 7 січня.

Відповідний лист із підписами, які ще продовжують збирати, прихожани церков ПЦУ надіслали до редакції ВолиньPost, передає РІСУ.

У листі-зверненні, зокрема, йдеться про те, що чимало українців вже вирішили “перенести” святкування Різдва Христового на 25 грудня, мотивуючи це бажанням повернути чільне місце Різдву у зимових святкуваннях замість “новорічної ейфорії”, яка залишилася у спадок від радянського режиму.

Автори звернення зауважують, що 25 грудня – це не тільки католицьке Різдво, а загальнохристиянське.

“Ми не відкидаємо святкування Різдва 7 січня і в жодному разі не виступаємо проти старостильної традиції та тих, хто її дотримується. Але просимо Вашого благословення розпочати різдвяний піст 14 листопада, щоб, не порушуючи церковного уставу, святкувати Різдво Христове згідно з правилами та традиціями Православної Церкви саме 25 грудня, як це і прописано в кожному православному календарі та місяцеслові”, – йдеться у листі.

До того ж, віряни ПЦУ просять митрополита Михаїла звершити різдвяне богослужіння 25 грудня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

Відомо, що лист вже підписали прихожани храму Рівноапостольного князя Володимира, церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці та інші віряни. Збір підписів триває.

Нагадаємо, минулоріч митрополит Михаїл у розмові з журналістами зауважив, що у у цьому питанні зважатиме на думку релігійної громади

Comments are closed.