НОВИНИ Митрополит ПЦУ не проти, щоби віряни відзначали Різдво 25 грудня

14 листопада група парафіян звернулась із відкритим листом до митрополита Луцького і Волинського Михаїла з проханням про запровадження святкування Різдва за новоюліанським календарем, тобто 25 грудня, не відкидаючи і юліанського, 7 січня.

Владика Луцький та Волинський Михаїл відповів на звернення громади. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційному сайті Волинської єпархії ПЦУ.

“Владика Михаїл із розумінням ставиться до цієї ініціативи, може благословити відправу різдвяного богослужіння 25 грудня. При цьому єпархіальний архієрей наголошує, що не йдеться про відміну святкування Різдва Христового 7 січня. А ті, хто хоче його відзначити одночасно з Вселенським Патріархатом та іншими Православними Церквами 25 грудня, мають і Пилипівку розпочати раніше, а саме 15 листопада”, — йдеться у повідомленні.

Пресслужба єпархії також зазначає, що ідея календарної реформи для Українського Православ’я не нова. Розглядаючи дискусії на цю тематику, газета “Волинські єпархіальні відомості” в №2 за 2019 рік вмістила статтю “ПЦУ і новий стиль”. У ній ідеться, що деякі автокефальні Церкви, котрі мають статус державних, перейшли на новий стиль тоді, коли на нього перейшли їхні держави. Потім цей процес поширився й на інші.

Але майже в усіх із цього приводу сталися розколи. Особливо великі, багатомільйонні, старостильні Церкви існують у Румунії та Греції. Дві Православні Церкви — Польська і Чорногорська — через тривалий час повернулися на старий стиль, бо лише маленька частка церковного народу стала новостильною. Окрім того, коли перейти на новий стиль, то не тільки щодо Різдва, а й щодо всіх нерухомих свят: Стрітення, Благовіщення, Преображення, Успіння… Тим часом щодо свят рухомих стиль залишається старим.

Нагадаємо, 14 листопада віряни луцьких релігійних громад звернулись до Митрополита Луцького і Волинського Михаїла з проханням почати робити кроки для того, аби відійти від традиції святкувати Різдво 7 січня. Відповідний лист із підписами прихожани церков ПЦУ надіслали до редакції ВолиньPost.

Comments are closed.