СВІТ Протоієрей РПЦ пікетував посольство Греції у Москві в імя “справжнього православ’я”

Біля посольства Греції в Москві 18 листопада відбулась серія поодиноких пікетів проти “дій грецьких ієрархів”, які визнали автокефалію Православної Церкви України, й уряду Греції, що “маніпулює ними”.

Одним з учасників пікету виявився протоієрей Всеволод Чаплін, який раніше працював у ВЗЦЗ МП, а тепер є настоятелем храму преп. Феодора Студита, розташованого поряд із грецьким посольством.

“Багато що свідчить про те, що неканонічні та аморальні рішення Патріарха Олександрійського Феодора і Архієпископа Афінського Ієроніма приймалися не без впливу грецької влади, яка сьогодні має євроатлантичний вектор. Відомо, що Афіни перебувають під жорстким фінансово-економічним контролем Брюсселя, а точкою опори для них служать американські демократи, в середовищі яких сильне грецьке етнолоббі”, – цитує російського священника Інтерфакс-Релігія.

На його думку, РПЦ має перейти “від компромісів до прямої розмови”. Російському протоієрею видається, що РПЦ так довго “шукала” компроміс, але “наткнулася на абсолютне безчестя” з боку церковних і політичних діячів Греції.

О.Всеволод Чаплін також додав, що РПЦ потрібно більш активно налагоджувати зв’язки з окремими богословами, монахами й архієреями Елладської Церкви, які покладають надію на Росію і на “справжнє православ’я”.

Як повідомлялось раніше, Росія використовує релігію як частину своєї гібридної війни. Таку думку висловив посол США у Греції Джеффрі Пайєтт під час виступу на конференції з питань релігійної дипломатії в Афінах.

Зазначимо також, що численні інформаційні вкидання РПЦ й РПЦвУ про те, що українських паломників ПЦУ нібито відмовлялись приймати на Афоні, виявились фейками. 17 листопада було успішно завершено перше масштабне паломництво прочан ПЦУ до Греції.

А ось проросійські паломники у Греції поводилися не надто гідно. “Дике московське варварство”, – так охарактеризував поведінку одновірців митрополит ПЦУ Олександр Драбинко.

Comments are closed.