СВІТ У храмі Христа Спасителя у Москві влаштували дискотеку з коньяком

Естонська співачка Анне Вескі потішила московську публіку концертом із запальними танцями під старі радянські хіти. Усе це дійство відбулось у Залі церковних соборів на території храму Христа Спасителя, передає Credo Press. з посиланням на “Мир новостей”.

Перед початком заходу торгували випічкою і коньяком, який, як зазначається, мало хто наважувався купити: дорого та й ікон навколо дуже багато, ніяково якось вживати спиртне під пильними і сумними поглядами святих.

Хоча святі, напевно, вже звикли до гучних світських заходів. Зал церковних соборів регулярно здається в оренду під що-небудь нецерковное, чи то естрадне шоу, чи то презентація елітних смартфонів. Багатьом місцевим це видається дивним. Адже та сама Анне Вескі практично влаштувала дискотеку під склепінням храму. Хіба це правильно? Чи не ображає це почуттів вірян? Але православні активісти не обурюються. Цікаво чому?

“Зал церковних соборів не є сакральним простором храму, – пояснив протоієрей Всеволод Чаплін. – Це окреме світське приміщення. Там проводяться не тільки собори, але і різні конференції, наприклад професійні. Нещодавно проходив з’їзд лікарської спільноти. Бувають і концерти. Нічого особливого в цьому не бачу”.

Церковні собори там проходять раз на два-три роки. В інший час цілком допустимо проводити якісь інші заходи, які, до речі, піддаються суворому відбору. Свого часу я таким відбором займався. Так, іноді в зал допускаються, якщо можна так висловитися, представники такого напрямку, який прийнято називати попсою. Але якщо під час цих концертів не відбувається нічого аморального, антихристиянського, то чому ні? Я вважаю, що це цілком прийнятно. Адже храм Христа Спасителя повинен заробляти гроші. Це складний інженерно-технічний комплекс, який нереально містити тільки за рахунок пожертвувань прихожан.

Comments are closed.