НОВИНИ Протягнути людину Новинського на “релігійного міністра” допомагають в Офісі президента – ЗМІ

Зараз під килимом вирішується доля державної релігійної політики України. А саме – відбувається битва за посаду “релігійного міністра”, пише Руслан Якушев у статті на “Антикорі”.

Ще 6 вересня в міністерстві культури було ліквідований відповідний Департамент у справах релігій та національностей, який очолював Андрій Юраш. Натомість в новому міністерстві планується створити новий комітет з питань релігії.

На голову комітету було 18 кандидатів. Вони подавали презентацію, до них ставилась вимога щодо знання українських законів, а також англійської мови. Врешті залишилось двоє: Андрій Юраш та Юрій Решетніков. Про останнього Релігійна правда писала у своєму матеріалі.

Юраш – відомий і шанований в світі релігієзнавець. Його роль в створенні і визнанні автокефальної Церкви України – величезна.

Решетніков же є представником російського крила церкви. Він відомий своєю скандальністю (свого часу його виключили з Експертної ради при Департаменті як деструктивний елемент) і відвертим лобізмом РПЦвУ (УПЦ МП). За чутками в середовищі релігієзнавців, він останні 4 роки отримує зарплату у Вадима Новинського.

Юрій Решетніков з митрополитом РПЦвУ Антонієм

Цікавий момент: Решетніков за віросповіданням є баптистом (довгий час курував кадри в цій Церкві – а з якого відомства туди ставились свої люди нагадувати, думаю, не треба). Ревностним православним Решетніков же став 2010-11 року, коли постало питання про його зняття з посади голови Держкомнацрелігій. Тоді Решетніков прибіг до Києво-Печерської лаври до Павла Лебедя за підтримкою – той поставив умову перехреститись. Що Решетніков і зробив. Зараз Лебідь і Решетніков – вірні друзі, часто зустрічаються.

Отже, історія з призначенням керівника нового органу тягнеться уже більше двох місяців. Таке затягування пояснюється тим, що Новінський продовжує скуповувати голоси членів комісії з відбору.

Результати уже є: на подив багатьох, Решетнікову, який англійською володіє ледь-ледь, поставили бал вищий аніж Юрашу (який мовою володіє досконало, рік навчався в США).

Ще одна небезпека – до лобіювання Решетнікова долучився Офіс президента України. Новінський знайшов союзника в особі Сергія Трофімова, першого заступника голови Офісу президента. Той, як з’ясувалось, вчився в духовній академії при РПЦвУ – але це приховано в його автобіографії. Тому він підтримує Онуфрія.

А уже Трофімов дав команду главі партії “Слуга Народу” Олександру Корнієнку протягнути Решетнікова. Зараз обоє (Трофімов і Корнієнко) думають як протягнути кадра Новінського, оминувши невдоволення громадськості та очільників релігійних конфесій.

Наслідки обрання Решетнікова головою релігійного комітету– катастрофічні. Тоді Україна точно отримає негативний інформаційний фон на міжнародній арені – адепт Російської Церкви буде розповідати на міжнародних майданчиках про “релігійні утиски”. А ще отримає поглиблення релігійного розколу – бо Решетніков точно буде саботувати рішення місцевих громад про перехід з Московського Патріархату до ПЦУ, тим самим знищуючи Українську Церкву.

Доля релігійної політики України буде вирішена, скоріш за все, на засіданні Кабміну цього тижня.

Comments are closed.