ДУМКИ Ми входимо в епоху “гібридного” визнання ПЦУ – богослов Ілля Бей

Ставлення у так званих промосковських Православних Церквах до ПЦУ не є таким монолітним, як цього б хотіли у РПЦ. Свідченням цього є співслужіння Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з єпископом Шумперкським Ісаєю, вікарієм Оломоуцько-Брненської єпархії Церкви Чеських земель і Словаччини (ПЦЧЗС).

Таку думку висловив український богослов Ілля Бей, передає РІСУ.

“До цього моменту не було однозначної заяви Синоду цієї Помісної Церкви щодо визнання або невизнання ПЦУ. І хоча інші її єпископи (всього їх в ПЦЧЗС шестеро) недавно співслужили з представниками Моспатрірхату, приїзд єпископа Ісаї до Києва свідчить, що навіть в тих Церквах, які вважаються повністю промосковськими, ставлення до ПЦУ не так вже монолітно, як його хочуть бачити в Москві”, – написав він.

“Можна сказати, що ми входимо в епоху “гібридного” визнання ПЦУ: без особливих заяв, а просто за фактом співслужіння одного з архиєреїв Помісної Церкви. І якщо з боку Синоду до такого єпископу не буде використовуватися будь-які санкції, їх відсутність означатиме лише одне – Синод цієї Помісної Церкви не вбачає у факті співслужіння свого архиєрея з ПЦУ нічого крамольного, що, власне, і є визнанням. Схоже, завтрашньому Синоду в Москві доведеться ще трохи скоротити диптих”, – зауважив Ілля Бей.

Нагадаємо, вчора, 20 листопада, у Києві Предстоятель ПЦУ очолив Всенічне чування в кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Першоєрарху співслужили єпископ Шумперкський Ісая (вікарій Оломоуцько-Брненської єпархії Церкви Чеських земель і Словаччини), єрархи ПЦУ, екзарх Вселенського Патріарха архимандрит Михаїл, братія монастиря та запрошене духовенство.

Керівник департаменту з питань релігій Мінкульту Андрій Юраш назвав цю подію початком визнання ПЦУ ще однією помісною Церквою.

Comments are closed.