НОВИНИ, СВІТ Голова Елладської Церкви відмовився їхати на зібрання до Йорданії

Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II відмовився від пропозиції Патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ провести зустріч Предстоятелів помісних Церков у столиці Йорданії Аммані, яку той озвучив під час візиту до Москви.

Про це повідомляє Orthodox Times, сповістив у публікації у Facebook речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря.

Так, на запитання щодо цієї ініціативи Архієпископ Ієронім сказав: “Я не можу чітко відповісти, бо не знаю критеріїв і звідки вони беруться. Ми не знаємо, чи це позиція Патріарха (тобто Єрусалимського), чи Вселенський Патріарх знає про це, чи ні. Далеко не кожен може скликати всеправославну зустріч. Це прерогатива Вселенського Патріарха. Якщо Вселенський Патріарх покличе нас, ми не скажемо “ні”, але якщо хтось, хто керує будь-якою Церквою, закличе нас, я скажу “ні”.

Цю заяву було оприлюднено після зустрічі з послом США в Афінах Джеффрі Пайєттом. Архієпископ та глава дипломатичної місії США в Греції обговорювали протягом однієї години усі поточні події, зокрема питання біженців, а також ситуацію навколо України.

Джеффрі Пайєтт передав Архієпископу Ієроніму лист від посла у справах міжнародної релігійної свободи Сема Браунбека. Високопоставлений американський чиновник висловлює свою повагу рішенню Архієпископа Ієроніма визнати Автокефальну Церкву України. Як сказав Пайєтт, це було історичне рішення визнати суверенітет українського народу, і США визнають мудрість, з якою рухався Архієпископ Ієронім.

Архієпископ сказав, що вони обговорювали проблеми біженців та українське питання. Позиція Грецької Церкви така: “Ми не кажемо, що нас не хвилюють будь-які світські питання, розвиток протистояння турбує нас і ми цікавимося подіями, але про церковні питання ми розмірковуємо по-церковному. Ми розуміємо страхи, бачимо проблеми, але вони не мають однакової ваги з церковними критеріями, які ведуть нас цим шляхом”.

Comments are closed.