НОВИНИ Митрополит РПЦвУ прокоментував затримання свого помічника з наркотиками

Запорізький митрополит РПЦвУ Лука Коваленко підтвердив, що правоохоронні органи затримали на пошті клірика його єпархії ієромонаха Іліодора (Євгена Кугатова) з наркотиками. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

Лука наголосив, що інцидент з Кугатовим “є для мене і для всієї нашої пастви важким ударом”, оскільки “священнослужитель будь-якого рангу має бути прикладом для парафіян і зразком духовного життя”.

Він також розповів, що знав затриманого клірика відтоді, коли ще був намісником Глинської пустині. Він також повідомив, що знав і про його наркозалежність.

Разом із тим, Лука каже, що “бачив і його покаяння, і його бажання позбутися від цієї недуги” і робив зі свого боку “все можливе для того, щоб допомогти йому в цьому”.

“Довгі роки вдавалося стримувати хворобливі потяги наркозалежності Євгена. Але влада диявола, на жаль, знову взяла гору над ним. Святі отці кажуть, що за мирянином ходить один біс, за ченцем – десяток, а за архієреєм – тисячі”, – сказав Лука.

За його словами, щодо цього клірика буде вжито усіх необхідних дисциплінарних заходів. “Він також повинен відповісти за законом і перед органами правопорядку. Я готовий зі свого боку надати необхідну допомогу для розслідування цього інциденту”, – додав митрополит.

Нагадаємо, у Запоріжжі ввечері 29 листопада поліція затримала у відділенні пошти помічника скандального митрополита РПЦвУ Луки. Він отримав посилку з наркотичною речовиною. Посилка на ім’я Кугатова надійшла з Черкас.

Comments are closed.