НОВИНИ Паломники з України передали прохання про визнання Андрея праведником світу до Яд Вашем

Українські паломники в Ізраїлі передали Капітулі Пам’яті Інституту “Яд Вашем” прохання про визнання митрополита Андрея Шептицького праведником народів світу.

Звернення вручив синкел у справах монашества у Львівській архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко заступниці директора Музею Голокосту, повідомляє РІСУ.

“У листі ми зазначили, що приходимо нині, щоб просити Вас вшанувати всіх тих, врятованих в часи Голокосту митрополитом Андреєм, назвавши його ім’я народам як Праведника народів світу, щоб здійснилися слова про день, коли буде парость Господня красою та славою, плід же земний величністю та пишнотою для врятованих із Ізраїлю”, — прокоментував о. Юстин.

  • “Праведник народів світу” – офіційне звання, надане людині, яка ризикувала власним життям заради порятунку євреїв у період Голокосту. Звання присуджує Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму “Яд Вашем” (Єрусалим, Ізраїль).
  • Яд Вашем – ізраїльський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) та Героїзму (Єрусалим, Ізраїль). Заснований в 1953 році з метою увіковічнити пам’ять про євреїв — жертв нацизму в 1933—1945 роках та про зруйновані єврейські общини.

Comments are closed.