НОВИНИ, СВІТ В Австралії священників зобов’язали повідомляти про насильство над дітьми

Головні прокурори Австралії зобов’язали священиків повідомляти правоохоронним органам про випадки жорстокого поводження з дітьми, якщо вони дізналися про це під час сповіді, повідомляє Reuters.

Юристи погодилися стандартизувати принципи законів, що захищають права дітей. Це стосується змін до законодавчих норм в різних штатах, де є спірні моменти щодо відповідальності.

Раніше священиків зобов’язували бути свідками в суді, відкриваючи таємницю сповіді того чи іншого парафіянина. Але священик мав право не свідчити, посилаючись на захист “конфесійного привілея”.

“На конфесійний привілей не можна покладатися, щоб уникнути захисту дітей або кримінального зобов’язання повідомляти про свої переконання, підозри чи відомості про жорстоке поводження з дітьми”, – йдеться в комюніке, опублікованому після зустрічі адвокатів.

Деякі штати давно скасували таку норму, проте деінде вона продовжує діяти.

Архієпископ Марк Колрідж, президент Австралійської конференції католицьких єпископів, вищого католицького органу країни, заявив, що католицька церква підтримує “узгоджені на національному рівні” норми звітності для захисту дітей.

Він пояснив, що церква не вважає зняття заборони з таємниці сповіді чимось корисним або необхідним.

Comments are closed.