НОВИНИ Митрополит Епіфаній: Маємо сказати насильству рішуче “Ні”

В Україні відбувається соціальна акція “16 днів проти насильства” – щорічна міжнародна кампанія, яка розпочинається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Про це повідомив у Facebook митрополит Епіфаній, зазначивши, що Церква підтримує цю чудову ініціативу.

Однак, додав Предстоятель ПЦУ, боротьба з насильством має бути щоденною, і не лише з його проявами, а й з причинами та наслідками.

За словами владики, причина як фізичного, так і морального насильства “полягає в одному: у тимчасовій перемозі гріха над добром, коли у людському серці гординя, егоїзм, бажання самоствердження (фізичного, психологічного, фінансового чи будь-якого іншого) беруть владу над любов’ю до ближнього”.

“Таку природу має і рабство – підпорядкування однієї людини іншою за допомогою насильницького обмеження волі. На жаль, це принизливе для усього людства явище не залишилось у минулому: у первісних роках чи у Середньовіччі. Це сучасна проблема, яка шокує своїми масштабами: станом на 2018 рік Україна посіла 49-у сходинку із 167 в рейтингу країн, де існує сучасне рабство”, – послався митрополит Епіфаній на дані Глобального індексу рабства.

Загалом, відповідно до цих даних в Україні 286 тисяч людей проживають в рабських умовах. У світі ж показник сягає 40 мільйонів, а отже велика кількість людей потерпає від насильницької експлуатації.

“Сьогодні, у День боротьби з рабством (2 грудня, – ред.), ми маємо голосно говорити про цю велику проблему, яка часто приховується та замовчується. Маємо заявити, що це неприпустимо, коли одна людина посягає на свободу іншої, що є Божим даром для кожного із нас, незважаючи на соціальний статус, місце народження та погляди на життя. Направду, саме насильство є рабством для людини, адже це прояв слабкості перед гнівом, гординею та злістю. Насильство сковує кайданами важкого гріха, адже суперечить одній з найголовніших Божих заповідей: “Люби ближнього твого, як самого себе” (Мф. 22: 39). Кожна людина має вибір і можливість сказати насильству рішуче “Ні”, – написав митрополит Епіфаній.

Comments are closed.