СВІТ Чи прининяти спілкування з Церквами, що визнали ПЦУ, РПЦ вирішить на Архієрейському Соборі

Позиція РПЦ МП щодо “православних християн, що підтримують розкол”, буде визначена на найближчому Архієрейському Соборі цієї Церкви.

Про це, як повідомляє ТАСС, очільник РПЦ Кирило Гундяєв повідомив 2 грудня після літургії в храмі Христа Спасителя в Москві, не назвавши навіть приблизних дат проведення такого Собору.

“Нам належить ретельно розглянути й осмислити процеси, що відбуваються сьогодні у всесвітньому православ’ї, і я сподіваюся, що на найближчому Архієрейському Соборі буде чітко визначена наша позиція щодо відношення до розколів і до тих наших братів, які, на жаль, ці розколи підтримують”, – наводяться слова Патріарха на офіційному сайті РПЦ МП.

  • 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому Соборі було утворено помісну Православну Церкву України, яка отримала Томос від Вселенського Патріархату.
  • Визнання ПЦУ стало причиною розриву молитовного спілкування РПЦ МП зі Вселенським Патріархатом, а також з Предстятелем Елладської Церкви та окремими грецькими архієреями, які публічно підтримали автокефалію ПЦУ.
  • Чи перебуває РПЦ МП у спілкуванні з Олександрійським Патріархатом, офіційно невідомо, хоча Патріарх Кирил розпорядився закрити подвір’я цього Патріархату у Москві.

Comments are closed.