НОВИНИ До новоутвореної Душпастирської ради УГКЦ увійшли 37 священників з усього світу

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав вручив декрети про призначення 37 священнослужителів радниками Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ.

Як повідомляється на сайті УГКЦ, подія відбулась у вівторок, 3 грудня, у Патріаршому домі, що у Львові, під час Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ.

У тексті декрету про призначення йдеться, що у Патріаршій курії засновано Душпастирську раду, до якої ввійшли підрозділи курії, котрі відповідають за душпастирське служіння в УГКЦ.

Зазначається, що ця рада успадкувала всі напрацювання робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, що була заснована відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року і у вересні цього року завершила своє служіння.

Один із важливих здобутків робочої групи – діяльність мережі координаторів, які допомагали своїм єпископам втілювати в життя на єпархіальному рівні стратегію розвитку Церкви.

Новостворена Душпастирська рада – у співпраці з представниками від єпархій, які належать до цієї Ради як радники в пасторальних питаннях – творитиме простір для постійної комунікації та координації усіх структур УГКЦ з метою пасторального планування з урахуванням законодавчих актів Синоду Єпископів УГКЦ.

Звертаючись до радників, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, сказав: “Ви маєте допомогти своїм єпископам у локальних осідках втілювати в життя рішення наших Синодів. А коли буде опрацьований новий душпастирський план, то будете тими, хто координуватиме його імплементацію… Я очікую, що ви будете моїми радниками, але говоритимете правду”.

“Радники мають можливість і завдання пропонувати різні законодавчі ініціативи для їх розгляду Синодом Єпископів УГКЦ, – законодавчим органом Церкви”, – пояснив радникам їхні компетенції о. д-р Віталій Токар.

Під час вручення декретів про призначення о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, зазначив, що географія радників підкреслює глобальність УГКЦ. Так, приблизно 30-35% Курії перебуває у Києві,  55% – у Львові, в Івано-Франківську діє Екобюро, у Римі – Секретаріат Глави Церкви, в Одесі – морський апостолят тощо. Це все показує мережеву можливість УГКЦ, яку Душпастирська рада може використовувати для свого служіння у тісній співпраці з комісіями та адміністрацією курії.

Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ. Головою Душпастирської ради призначений владика Кен Новаківський, правлячий єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії.

Comments are closed.