НОВИНИ Синод УГКЦ розглянув захист неповнолітніх і присутність Церкви в Інтернеті

29-30 листопада під головуванням глави УГКЦ верховного архієпископа Святослава відбулась 83-я сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

Засідання пройшло у Реколекційному центрі Львівської архиєпархії “Світлиця” УГКЦ, розташованому в смт Брюховичі поблизу Львова, передає сайт УГКЦ.

Головною темою цієї сесії Синоду були питання захисту неповнолітніх відповідно до сучасних викликів і норм Католицької Церкви, зокрема імплементації апостольського листа папи Римського Франциска “Ви є світло для світу” від 7 травня 2019 року та послання Синоду єпископів УГКЦ 2019 року щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб. Підготував цю тему владика Теодор Мартинюк у співпраці з ієромонахом Савою Масником і Теодорою Шулак, які й були головними доповідачами. Після детального обговорення цього питання члени Синоду прийняли відповідні синодальні рішення.

Після вступних синодальних формальностей владики переглянули та взяли до уваги стан виконання рішень 82-ї сесії Синоду. В контексті опрацювання синодальних документів владики затвердили положення про порядок підготовки та розгляду синодальних документів на Синоді єпископів. Прийняли у другому читанні та направили на третє читання інструкцію про присутність церковних структур і духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ в мережі Інтернет. Також прийняли у другому читанні та направили на третє читання нову редакцію документа “Напрямки підготовки кандидатів до священства в УГКЦ” та звернення Синоду про зцілення ран війни.

Синод також обговорив питання потреби вдосконалення духовного і психологічного супроводу молодих сімей з перинатальною втратою дитини, прийняв відповідні рішення та благословив відзначати щорічно 15 жовтня як День пам’яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження.

Особливу увагу отці Синоду звернули на злободенну проблематику аграрної реформи в Україні та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, прийнявши, зокрема, відповідне звернення до народу і влади.

У контексті звітування про діяльність структур Верховного Архиєпископства про діяльність комісій доповів о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, і о. Ростислав Пендюк, голова Комісії УГКЦ у справах молоді. Про військове капеланство доповів о. Андрій Зелінський, а про діяльність Дому Преображення доповів п. Юрій Тарнавський. Отець Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, доповів про сучасний стан екуменізму в Україні та потребу осучаснення Екуменічної концепції УГКЦ відповідно до нових суспільних і релігійних обставин в Україні.

З інформацією про діяльність Українського католицького університету минулого року та представленням планів на майбутнє перед владиками виступив о. Богдан Прах, ректор УКУ, та директор Центру митрополита Андрея Шептицького д-р Олег Яськів, який розповів про діяльність центру та заплановані культурні проекти, що спрямовані на популяризацію багатої наукової і духовної спадщини митрополита Андрея Шептицького і є на перехресті науки, освіти, культури та релігії. Цю ідею реалізовують задля міждисциплінарної комунікації між науковцями, релігійними, культурними і суспільними діячами та взаємодії з освітянськими, молодіжними та церковними середовищами.

Вісімдесят четверту сесію Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в січні 2020 року.

Comments are closed.