НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Предстоятель ПЦУ доповість про життя Церкви на розширеному Архієрейському Соборі – рішення Синоду

У Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням митрополита Епіфанія 5 грудня відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (ПЦУ).

У засіданні взяли участь усі члени Синоду, окрім Почесного Патріарха Філарета, відсутнього без поважної причини, повідомили у пресслужбі ПЦУ.

Зокрема, повідомляється, що Синод надав своє благословення на прохання Блаженнійшого Епіфанія про утворення в Київській єпархії і реєстрацію статуту Межигирського Спасо-Преображенського монастиря (Київська область, Вишгородський район, с. Нові Петрівці) та про затвердження його намісником ігумена Спиридона (Матіящука).

Також за пропозицією Предстоятеля було прийнято рішення про скликання у місті Києві 14 грудня розширеного Архієрейського Собору за участю всього єпископату Української Православної Церкви (ПЦУ) та про порядок денний Архієрейського Собору:

– доповідь Предстоятеля УПЦ (ПЦУ) про життя Помісної Церкви за період після Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року;
– затвердження рішень Священного Синоду УПЦ (ПЦУ) за поточний рік та рішень, що з них випливають.

З метою подальшої роботи щодо статутних питань в УПЦ (ПЦУ) Священний Синод утворив Синодальну статутну комісію.

Враховуючи особливу важливість статутних питань, головою комісії призначено Предстоятеля Епіфанія. Його заступниками призначено митрополита Вінницького і Барського Симеона, митрополита Галицького Андрія та митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія.

Окрім того, були затверджені склади двох Синодальних комісій – з питань канонізації святих та з міжхристиянських відносин.

Після доповіді архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, голови Синодальної Богословсько-літургічної комісії, було внесено декілька змін у богослужбову практику УПЦ (ПЦУ).

Окрему увагу Священний Синод приділив питанню щодо положення Почесного Патріарха Філарета і забезпечення умов його життя та діяльності у зв’язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату” та прийняв з цього приводу відповідне рішення.

 

Comments are closed.