НОВИНИ РПЦвУ використає Різдво для розділення вірян – митрополит Епіфаній

Православна Церква України не проти зміни церковного календаря і дати святкування Різдва, адже це не догма. Але зараз це ще не на часі.

Про це заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю ВВС Україна.

“Для зміни календаря немає підтримки з боку українського суспільства. Так, у соціальних мережах ми бачимо певну ейфорію, але, на жаль, не всі люди, які пишуть і підтримують реформу в Facebook, так само активно відвідують храми. Якщо ми скажемо, що святкуємо Різдво 25 грудня, чи багато з них прийде до храму. У більшості вони приватно святкуватимуть 25 грудня, а храми будуть порожні. 7 січня прийдуть у церкву інші парафіяни, які є практикуючими вірними ПЦУ. Буде певний дисонанс”, – пояснив митрополит.

Водночас владика вказав на існування ще однієї проблеми: “Московський Патріархат буде використовувати цей привід для розділення і вказувати своїм вірним – “бачите, вони не православні, вони святкують згідно “католицького календаря” і так далі”.

Предстоятель додав, що у майбутньому планується просвітницька робота в цьому напрямку.

“Нам треба провести пояснення, чому це не принципово – 7 чи 25. Зараз кажуть про зміну дати святкування Різдва, але реформа календаря стосується змін всіх головних свят. Коли тоді будемо святкувати Покрову – не 14, а 1 жовтня, так само святкування Миколая”, – додав він.

“Тільки коли побачимо, що народ готовий, ми приймемо це рішення”, – наголосив Предстоятель, додавши, що це має бути соборне рішення ПЦУ.

Також митрополит Епіфаній спростував закиди, нібито Вселенський Патріарх Варфоломій ставив ультиматумом зміну календаря.

“Патріарх Варфоломій взагалі не ставив жодних ультиматумів і не висував певних вимог. Вони зацікавлені в тому, щоб ми успішно розвивалися, а не ставити перепони. Бо це є зараз певною перепоною для єднання. Бо це можуть взяти на озброєння наші супротивники для зупинення об’єднавчих процесів”, – пояснив владика.

Comments are closed.