НОВИНИ РПЦ в Україні розірвала спілкування з Церквами, які визнали ПЦУ – заява

Російська Церква в Україні (УПЦ МП) розірвала євхаристійне спілкування з Вселенським Патріархатом та Церквами, які визнали Православну Церкву України.

Про це йдеться у заяві Священного Синоду РПЦвУ, який 6 грудня відбувся у Києві, передає РІСУ.

“…Припинення Українською Православною Церквою євхаристичного спілкування з Константинопольським Патріархатом та з Церквами й ієрархами, які визнали розкольників, є не зловживанням Євхаристією чи тим більше шантажем Євхаристією, як дехто інколи говорить, а навпаки є захистом Євхаристії і збереженням канонічної та духовної чистоти й непорочності Церкви”, — йдеться у документі.

Учасники Синоду зазначають, що, припиняючи спілкування, вони не самоізолюються, а лише “відстоюють” Церкву від “кощунства”.

“Насправді ми відстоюємо чистоту канонічного передання Церкви, захищаємо Церкву від кощунства. Інакше, якщо до священнослужіння допускаються особи, які не мають законних хіротоній, якщо розкол оголошується Церквою, а справжня Христова Церква ігнорується або називається розколом, то виникає небезпека підміни Церкви. Окрім того, такими антицерковними діями стирається межа між Церквою і розколом. У результаті створюється нова “церква”, заснована людьми, замість тієї, яку заснував Господь наш Іісус Христос, придбавши її Собі Кров’ю Своєю (див. Діян. 20:28)”, — зазначається в документі.

Comments are closed.