НОВИНИ Держава має чітко визначити роль капеланства в українській армії – Епіфаній

В Україні питання військового капеланства досі не унормоване з боку держави, яка має чітко означити роль капелана в армії, написав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Facebook.

“Ми є свідками того, як інститут капеланства за останні кілька років помітно розвинувся та утвердився. На жаль, досі питання військового капеланства не унормоване з боку держави, яка повинна чітко означити роль капелана в українській армії. Також є вкрай необхідним, щоби кожен капелан був соціально захищеним. В законі має відображатися те, що підтверджене самим життям: українська армія потребує капеланів, бо їхнє духовне служіння життєво необхідне воїнам”, –  зазначив Епіфаній.

За словами митрополита, нині в Україні понад 600 чинних військових капеланів від ПЦУ, які стали духовною опорою і підтримкою українських воїнів, душпастирями і духовними порадниками.

“Капелани відіграють важливу роль і поза фронтом, зокрема, підтримуючи родини військовослужбовців, а також працюючи у реабілітаційних центрах, де уражені війною не тільки фізично, а й морально, українські військові прагнуть повернутись до звичайного мирного життя”, – наголосив митрополит Епіфаній.

Comments are closed.