НОВИНИ Стане сюрпризом: Епіфаній не виключає приєднання до ПЦУ архієреїв РПЦвУ

Православна Церква Україна має добрі, але неофіційні стосунки з деякими архієреями РПЦ в Україні (УПЦ МП) і не виключено, що частина  архієреїв РПЦвУ доєднається до ПЦУ. Про це в інтерв’ю ВВС розповів Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Читайте також: Митрополит Епіфаній у центрі Києва роздавав їжу малозабезпеченим людям (відео)

“Ми маємо зараз добрі стосунки з деякими архієреями з РПЦ в Україні, але це неофіційні стосунки. Ви розумієте, які наслідки будуть для архієрея, якщо Москва дізнається, що він спілкується з ПЦУ і має добрі налаштування щодо об’єднання в майбутньому”, – зазначив Митрополит.

За його словами, є такі архієреї РПЦ в Україні, які зараз спостерігають за процесами в українській державі та всередині об’єднаної православної церкви.

“Бо Москва їм до цього часу навіює, що це тимчасово і вони не збережуть єдність. Але цього не відбулось. Думаю, що з часом ті архієреї, які мають таке бажання, побачать, що тут все стабільно та є динамічний розвиток, ухвалять рішення”, – наголошує митрополит.

Читайте також: РПЦвУ використає Різдво для розділення вірян – митрополит Епіфаній

На запитання журналіста, чи слід наступного року очікувати на перехід нових єпископів, Епіфаній зазначив, що не береться поки прогнозувати. “Не хочу прогнозувати. Прогнози інколи бувають невдалими. Ще з травня всі очікували, коли ж буде собор та томос. Були різні прогнози, а на Михайла (21 листопада – ред.) вже навіть мав відбутись собор, але відбувся 15 грудня. Тому не хотів би прогнозувати скільки, але частина архієреїв РПЦ в Україні доєднаються до нас. Можливо, це стане для всіх сюрпризом”, – зазначив владика.

Comments are closed.