СВІТ У Ватикані шукають спосіб скликання Вселенського собору

Ватикан сподівається на проведення Вселенського християнського собору і на пошук способу його провести.

Про це заявив 9 грудня на прес-конференції в РІА “Новости” апостольський нунцій в РФ архієпископ Челестино Мільоре, передає Credo Press.

“Сподіваємося, що Вселенський собор відбудеться, але хтось повинен його скликати. Це повинна бути одна людина, яка його скличе”, – сказав він, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи можливий новий Вселенський собор за участю представників усіх конфесій християнства у сучасних умовах.

“У майбутньому ми знайдемо спосіб, як скликати Вселенський собор, знайдемо формулу, як зібратися разом”, – додав нунцій.

Коментуючи цю заяву, державне російське агентство пише: “Деякі експерти в сфері міжцерковних відносин вважають, що Константинопольський Патріархат на цей час рухається до укладення унії (союзу) з Римо-Католицькою Церквою. Зокрема, в березні цього року на конференції в Москві була представлена доповідь афонських насельників старця Паїсія Кареотіса і ченця Єпіфанія Капсаліотіса, в якій говорилося про те, що Константинополь і Рим нібито вже узгодили спільне управління юрисдикцією, яке почне явно діяти після об’єднавчого Вселенського собору. Раніше про можливість такого собору говорив і нинішній Константинопольський Патріарх Варфоломій, і папа Римський Франциск. Провести вони його можуть 2025 року, в річницю Першого Вселенського собору 325 року”.

Comments are closed.