НОВИНИ “Наша Церква є душею українського народу” – проповідь Предстоятеля ПЦУ

У неділю, 15 грудня, митрополит Епіфаній відправив урочисте Богослужіння з нагоди першої річниці створення Православної Церкви України. Літургія відбулася у Свято-Михайлівському соборі.

Митрополиту Епіфанію співслужили єрархи ПЦУ та Вселенського Патріархату, які торік брали участь в об’єднавчому Соборі, передає РІСУ.

Під час проповіді Предстоятель ПЦУ наголосив, що зараз можна впевнено стверджувати, що Православна Церква України відбулася. Її вже визнали Олександрійський Патріархат та Елладська Церква. І цей процес визнання продовжується.

Першоєрарх подякував усім, хто брав участь у створенні Української Церкви – єрархам Вселенського Патріархату, священнослужителем та мирянам.

“Кожен з нас творить єдине Тіло Христове – нашу Помісну Православну Церкву. По праву можемо сказати, що наша Церква є душею українського народу”, – сказав він.

Митрополит наголосив, що великий вклад у розбудову ПЦУ вніс п‘ятий президент України Петро Порошенко і нагадав, що його ім’я вписано у тексті Томоса.

“Наше свято не було б повним, якщо б серед нас не було Петра Порошенка. Ви зробили дуже багато, обіймаючи посаду президента”, – сказав першоєрарх, звертаючись до Петра Порошенка.

“Це не було втручання у церковні справи, ви виконали обов’язки, які покладалися на вас”, – додав Митрополит.

Предстоятель ПЦУ також зазначив, що Церква і держава зараз проходять складні часи випровування. Росія веде проти Україну війну, на фронті гинуть наші захисники. Він запевнив, що Церква постійно молитися за них.

Окремо митрополит Епіфаній звернувся до православних священнослужителів та мирян, нагадавши, що двері ПЦУ відчинені для всіх.

“Ми прагнемо будувати свою Помісну Православну Церкву, яка буде служити Богові та українському народові. Вірю, що незабаром усі православні українці об’єнаються навколо Київського престолу”, – наголосив Предстоятель Епіфаній.

Також митрополит Київський сповістив гарну новину – найближчим часом Україну відвідає Вселенський Патріарх Варфоломій.

Comments are closed.