НОВИНИ, СВІТ Вселенський Патріарх: Найважливішим 2019 року для нас була автокефалія Церкви України

Патріарх Варфоломій сказав, що найважливішим було надання автокефалії Православній Церкві України, даючи мільйонам українських православних братів “мати можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-якої іншої Церкви”.

Пре це пише грецьке видання Оrthodoxtimes, передає Духовний фронт України.

Патріарх Варфоломій також згадав тих, хто звинувачував Вселенський Патріархат у наданні ПЦУ лише часткової автокефалії.

Це не правда. Ми надали їм повну автокефалію, як і всім іншим Церквам, яким у минулі століття й останнім часом була надана автокефалія від Вселенського Патріархату, що, я мушу зазначити, є єдиною Церквою, яка за священними канонами має історичне право Церкви про надання автокефалії. Отже, ми надали їм абсолютну автокефалію”, – сказав Патріарх.

Читайте також: Вселенський Патріарх: “Автокефалія Церкви України – це факт”

Як тільки вони обрали свого Предстоятеля, Епіфанія та його Священний Синод, ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті”, – підсумував Вселенський Патріарх Варфоломій.

Також Патріарх Варфоломій побажав, щоб 2020 рік був благословенним, плідним та перш за все, щоб приносив більше миру світу, який так відчайдушно потребує цього”.

Comments are closed.