НОВИНИ, СВІТ, ФОТО/ВІДЕО “Ситуація, як в Україні”. РПЦ втрутилася в церковний скандал у Чорногорії

У Чорногорії ухвалили закон “Про свободу віросповідання”, який, за словами урядовців, цілком відповідає міжнародним нормам, але найпопулярнішу в Чорногорії Сербську православну церкву обурив. Дружня до Москви конфесія свого часу відмовилася визнавати Православну церкву України. А нині за неї вступається відомство патріарха Кирила, та ще й порівнює ситуацію з українською, йдеться у cюжеті ТСН.16:45.

Заблоковані дороги, сотні протестувальників і навіть зіткнення – так у Чорногорії реагують на закон про свободу віросповідання. Який, зокрема, зобов’язує церкву довести володіння своїм майном до 1918-го року. У надзвичайно впливовій у країні Сербській православній церкві документ вважають дискримінаційним, нібито його мета – захопити майно організації. І виводять на вулиці парафіян.

Сербська православна церква / Associated Press

Прибічники Сербської православної церкви є й у парламенті. Опозиційні депутати на нічному засіданні розпилюють у сесійній залі сльозогінний газ та ламають мікрофони. Виникає штовханина, втручається поліція. 24-х депутатів затримують. Більшість – просербські опозиціонери. Глава Сербської православної церкві в Чорногорії каже, що хоче діалогу з владою – нібито для того, щоб закон було ухвалено відповідно до міжнародних норм.

Проєкт закону уже відповідає всім світовим стандартам, запевняють в уряді. Президент Чорногорії заявляє, що Сербська православна церква намагається підірвати державність країни. У Чорногорії є своя православна церква, наразі не визнана. Саме вона після ухвалення закону може отримати майно Сербської православної церкви, стверджують у Москві, повторюючи торішню брехню, якою лякали Україну.

27 грудня парламент Чорногорії ухвалив закон про свободу віросповідання і правовий статус релігійних громад. Найбільш суперечливим положенням документу є те, що релігійні громади повинні надавати докази володіння своєю власністю до 1918 року.

Сербська православна церква вважає новий закон дискримінаційним. На думку СПЦ, він має на меті захопити її майно в Чорногорії. Ухвалення закону спричинило у Чорногорії сутички, протести і блокування доріг.

Comments are closed.