НОВИНИ ПЦУ закликала Філарета одуматися й не проводити неканонічних хіротоній

27 грудня під час засідання “Архієрейського собору” “УПЦ КП” були обрані три нових “єпископи” для цієї релігійної структури. Зокрема, “єпископом” Хмельницьким і Кам’янець-Подільським був обраний “архімандрит” Варсонофій Вилка, “єпископом” Чернівецьким і Буковинським — “архімандрит” Никон Шинкарюк, а “єпископом” Одеським і Балтським — “ієромонах” Никон Граблюк. Перша “хіротонія” має відбутися 29 грудня у Володимирському соборі.

Православна Церква України опублікувала офіційну заяву щодо цього. Її текст було опубліковано на офіційному сайті. “Незважаючи на всі спроби Православної Церкви України в дусі поваги до похилого віку та минулих заслуг Почесного Патріарха Філарета спонукати його до припинення самоізоляції та до виконання соборної волі Помісної Церкви, — на жаль слід констатувати, що він продовжує порушувати канони і церковний Статут”, — йдеться у заяві ПЦУ.

Священний Синод на своєму засіданні 24 червня 2019 р. визначив (п. 4 Журналу №30): “Констатувати, що Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”.

“Отже, будучи фактично архієреєм на спокої, він не має жодних канонічних і статутних прав на скликання і проведення церковних зібрань, на обрання і рукоположення архієреїв. Однак Почесний Патріарх Філарет продовжує вчиняти дії, які суперечать соборній волі Помісної Української Православної Церкви, канонам і Статуту”, — зазначається у тексті повідомлення.

В ПЦУ нагадують, що на підставі 4 правила ІІ Вселенського собору, в якому сказано: “Про Максима Кініка, і про вчинені ним безчинства у Константинополі: оскільки Максим не був і не є єпископом, отже поставлені ним на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне” та авторитетних тлумачень цього правила — всі дії, вчинені Почесним Патріархом Філаретом всупереч канонам і Статуту Церкви є нікчемними.

“Тому кожна особа, оголошена “єпископом” у незаконний спосіб з боку Почесного Патріарха Філарета і “призначена”, зокрема, на кафедру, де вже є законний архієрей — не є єпископом. Відтак поставлені такою особою “на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне”, — йдеться далі у заяві.

В ПЦУ закликали Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення “зупинитися, одуматися, повернутися від обраного ними шляху неправди та омани — на шлях істини, припинити спроби за участю російських та проросійських діячів руйнування Помісної Церкви на радість ворогам України”.

Comments are closed.