НОВИНИ Варфоломій не підтримав ініціативу Москви щодо проведення собору в Йорданії

Вселенський Патріарх Варфоломій не підтримав ініціативу Московського патріархату, викладену в листі до нього Патріархом Єрусалимським Феофілом, про проведення всеправославного собору в Йорданії, де б мало серед інших розглядатися “українське питання”.

Про це написав Панайотис Андріопулос у своєму блогу на ресурсі “Світло Фанара“, повідомляє Укрінформ.

“Вселенський Патріарх відповів на лист Феофіла Єрусалимського грецькою і суворим тоном, вважаючи Єрусалимського патріарха абсолютно некомпетентним для таких кроків”, – йдеться у тексті.

Андріопулос вказує, що патріарх Єрусалимський Феофіл написав листа Вселенському Патріарху, в якому виступив з ініціативою проведення всеправославного собору в Йорданії “за пропозицією Московського патріархату”. При чому лист був написаний не грецькою, а англійською мовою, що за даними автора блоку, відбувається вперше.

Андріопулос зазначив, що ініціатива проведення всеправославного собору в Йорданії не була підтримана більшістю предстоятелів, у т.ч. й тих, що раніше висловився проти автокефалії Православної церкви України.

Єрусалимський патріарх Феофіл відвідував з візитом Москву в листопаді минулого року. Після чого у Московському патріархаті висловили надію, що він “стане гарантом і свідком єдності православ’я”, а також “зуміє подолати наслідки беззаконних дій щодо української церкви”.

Проведення Всеправославного собору в Аммані, який начебто мав на меті розв’язання існуючої кризи у православному світі та зібрання якого ініціювали в Москві, як прогнозували деякі експерти, мав стати майданчиком для піддання ревізії питання української автокефалії.

Comments are closed.