НОВИНИ Епіфаній: Усі структури УПЦ КП ліквідовані, а Філарет перебуває у самоізоляції

Почесний патріарх Філарет є архієреєм Православної церкви України, але перебуває в стані самоізоляції. Про це у програмі Радіо Свобода “Суботнє інтерв’ю” сказав предстоятель ПЦУ Епіфаній.

“Рішення щодо статусу митрополії і визнання з боку Константинополя було ухвалене саме ним (почесним патріархом Філаретом – ред.). Якби він тоді не погодився на такий статус, то, відповідно, не було б Об’єднавчого собору, ми не отримали б і Томосу. Але він підписав відповідні документи, він провів помісний собор Київського патріархату, який розпустив усі структури”, – наголосив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Читайте також: Філарет паплюжить пам‘ять покійного митрополита Даниїла – речник ПЦУ

За його словами, усі структури Київського патріархату “повністю вже ліквідовані”. “Тому зараз говорити про існування окремої структури Київського патріархату немає потреби. Тому що ні юридично, ні фактично цієї церкви вже немає, тому що вона лягла в основу єдиної визнаної Помісної православної церкви”, – заявив митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, 11 жовтня 2018 року синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію Православної церкви в Україні.

У грудні в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували “УПЦ КП”, створили ПЦУ і обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія. До складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква і окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж патріарх Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Читайте також: ПЦУ закликала Філарета одуматися й не проводити неканонічних хіротоній

6 січня 2019 року нова Православна церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. Однак уже 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, в якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання “Українська православна церква Київського патріархату”, видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.

20 червня колишній предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що скликаний ним “помісний собор” скасував рішення про ліквідацію УПЦ КП і поновив її діяльність.

24 червня Священний синод Православної церкви України ухвалив рішення підпорядкувати ПЦУ усі парафії та монастирі Київського патріархату.

Comments are closed.