ДУМКИ, НОВИНИ Лист Єрусалимського патріарха виявився запрошенням не на Собор, а на “братське зібрання”

Лист Єрусалимського патріарха Феофіла ІІІ Вселенському патріарху, опублікований виданням Оrthodoxia.info виявився запрошенням на “братське зібрання в любові” та “консультацію”, а не проханням на участь у Всеправославному соборі щодо “українського питання”.

В листі немає слів собор або синакс” бо тільки Вселенський патріарх може скликати такі Всеправославні собори. Натомість патріарх Феофіл вживає конструкцію братське зібрання в любові та консультація“, зазначає видання Духовний фронт України.

“Анонсована Патріархом Єрусалимським в Москві зустріч предстоятелів в Йорданії без санкції (дозволу – ред.) Вселенського Патріарха перетвориться на таку собі “зустріч старих колєґ”, а якщо з санкцією (дозволу – ред.) — в “розбір польотів” Московського патріархату, а це значить, що Кирил Ґундяєв туди не поїде”. Таку думку висунув релігієзнавець Ілля Бей.

У листі також позитивно оцінена роль Вселенського патріархату. “Дотримуючись Святих канонів Церкви, ми поважаємо і відстоюємо роль, положення та статус Вселенського патріархату та привілей старшинства вашої Всесвятості, дорогий Брате у Христі”.

Читайте також: Варфоломій не підтримав ініціативу Москви щодо проведення собору в Йорданії

Лист також прокоментував речник ПЦУ Євстратій (Зоря). “Тільки Вселенський Патріархат, як Перший Престол, має виключне право скликати і проводити загальноправославні зібрання, про що сказано і в листі. І навіть коли, з плином часу і в будь-якій потребі, зібрання Предстоятелів чи повноважних представників буде скликатися, то воно обов‘язково включатиме в себе Предстоятеля ПЦУ Митрополита Київського і всієї України (чи ним уповноваженого представника ПЦУ). Саме так вказано в Томосі: Митрополит Київський і всієї України має своє місце в Диптиху після Предстоятеля Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини та бере участь у всіх загальноправославних зібраннях особисто чи через представництво”.

Варто зауважити, що після зустрічі з президентом Росії Путіним, православний патріарх Єрусалиму продовжує гнути проросійську лінію прикриваючи її благими намірами. Так він заявив що хоче “знайти мир серед Церков. Скликати Всеправославний собор по “українському питанню” хоче і РПЦ.

Comments are closed.