НОВИНИ До ПЦУ перейшли 600 парафій Московського патріархату

До ПЦУ вже приєдналися близько 600 парафій Московського патріархату, і в майбутньому має бути ще одна хвиля таких масових переходів, заявив предстоятель Православної церкви України Епіфаній у програмі Радіо Свобода “Суботнє інтерв’ю”

“Ми рухаємося в напрямку утвердження ПЦУ. Упродовж цього часу ми зміцніли, до нас приєдналися з боку Московського патріархату близько 600 парафій. І я вірю, що в майбутньому також буде ще одна хвиля таких масових переходів. Але потрібен час. Ми хочемо, щоб і надалі це було мирно, спокійно і добровільно. Ми не маємо права ще створювати всередині країни релігійний фронт, нам не потрібні протистояння”, – сказав Епіфаній.

Читайте також: Епіфаній: Росія активно використовує церкву як інструмент на зовнішньому напрямку

Він також додав, що впродовж минулого року відбулося дуже багато змін. В українській державі відбулося повністю перезавантаження української влади, починаючи від президента, завершуючи парламентом, урядом.

Читайте також: Епіфаній сказав, коли ПЦУ розгляне перенесення дати святкування Різдва

Епіфаній переконаний, що цьогоріч відбудеться визнання декількох інших помісних православних церков. “Ми маємо визнання з боку Елладської православної церкви, маємо визнання з боку Олександрійського патріархату, який є другим за честю після Вселенського патріарха в диптиху. Ці церкви відіграють важливу роль загалом у православному світі. І ми побачимо, що в наступному (розмова записувалась в останні дні грудня – ред.) році буде визнання також декількох інших помісних православних церков. Це вже незворотній процес”, – зауважив Епіфаній.

Comments are closed.