НОВИНИ Юраш розповів, що відбувається з конкурсом посаду голови Держслужби з етнополітики

У п’ятницю, 10 січня, Національне агентство з питань державної служби оприлюднило список кандидатів, допущених до наступного етапу повторного конкурсу на посаду голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

У переліку кандидатів після тестування на знання законодавства залишилось 11 осіб. Це Андрій Антоненко, Юрій Решетніков, Марина Алтухова, Анатолій Осадчий, Віталій Воробйов, Олег Корнієнко, Андрій Пономарьов, Василь Гостюк, Андрій Юраш, Сергій Бортник, Олена Богдан.

Двоє зі списку – Андрій Юраш та Юрій Решетніков – єдині фіналісти першого конкурсу на цю посаду. Андрій Юраш – відомий у світі релігієзнавець, який підтримував створення і визнання Православної церкви України. Юрія Решетнікова називають активним прихильником і лобістом РПЦвУ (УПЦ МП).

Від 2 грудня Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на зайняття посади голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

Оголошений у вересні конкурс на цю посаду закінчився безрезультатно. Його “обнулили” і до наступного етапу розгляду Кабміном не були допущені ні Андрій Юраш, ні його опонент Юрій Решетніков.

У своєму Facebook Юраш розповів, що насправді відбувається з конкурсом. “Єдина умова неповторення того, що відбулося у листопаді як підсумок першої конкурсної епопеї – це максимальна увага з боку громадськості, всіх, як тепер прийнято говорити, стейкхолдерів, які повинні розуміти, що від особи того, хто очолить, до прикладу, державну структуру у ділянці нацменшин та релігії, будуть залежати траєкторії розвитку і вдосконалення не лише цих двох ділянок внутрішньоі політики, але й всієї гуманітарної політики Держави”, – заначив він.

Релігієзнавець також пояснив, чому вирішив не наслідувати приклад Юлії Сінькевич Володимира Ланди, які відмовились брати знову участь у конкурсі та “легітимізувати у такий спосіб беззаконня, вчинене на першому етапі”.

“Констатована підтримка і висловлена довіра, а також відповідальність за ділянку, з якою пов‘язані 30 років свідомого інтелектуального буття (відлік починаю ще зі студентських часів), не дозволяють легковажити та сходити з дистанції! Себто, сходити саме в той час, коли треба працювати ще більш відповідально та інтенсивно, розуміючи всю сукупність викликів і завдань, які об‘єктивно стоять в обох напрямах державної політики – державно-церковних взаєминах і стосунках з організаціями нацменшин”, – зазначив Юраш.

Сьогодні Комісія з питань вищого корпусу держслужби опублікувала остаточний «Список кандидатів на зайняття посади Голови…

Posted by Andrii Yurash on Friday, January 10, 2020

За його словами, кілька місяців тому зі спеціально визначеним членом Офісу з гуманітарних реформ, який був зініційований та заснований міністром Володимиром Бородянським, були пораховані усі базові стейкхолдери обох сфер і рівень підтримки з їхнього боку. “Якщо у співробітників Офісу до цього ще були якісь сумніви стосовно підтримки мене як очільника Держслужби, то після не надто складних підрахунків, коли стало очевидно, що 92-94% організацій, які визначають ситуацію у відповідних двох ділянках, мене однозначно підтримують, то будь-які сумніви відпали: і в колег з Офісу, які іншими очима на мене почали дивитися, і в мене самого, який міг ще до цього часу сумніватися”, – додав він.

“Яи можу я зрадити довіру і 92% всіх причетних сьогодні до відповідних сфер держполіти, і членів Офісу гуманітарних реформ, які не лише допомогли зробити такі розрахунки, але й мене упевнили у справедливості прийнятого рішення”, – резюмував Юраш.

Comments are closed.