НОВИНИ Аферисти виманюють у священників гроші, прикриваючись ім’ям Андрія Юраша

Аферисти і злочинці, посилаючись на директора Департаменту у справах релігій і національностей Андрія Юраша, просять у священнослужетів кошти начебто на потреби людей, які повернулися із зони військових дій, чи для сімей, в яких хтось загинув на російсько-українській війні.

Про це повідомив сам Юраш у Facebook.

“Наприклад, кілька днів тому один зі священників УПЦ МП міста Києва повідомив мені таке (цитую): “В мене до вас питання, сьогодні вранці до мене дзвонили, посилаючись на вас і представившись вашим помічником (правда не запам’ятав прізвища) та просили допомоги ветерану-інваліду, у якого в ДТП загинула сім’я. Чи правдива ця інформація?”. При цьому навіть надіслали якесь посвідчення уявного отримувача допомоги, начебто видане на ім‘я Чоловського Вадима Володимировича (народився 26.04.1977)”, – повідомив Юраш.

Також він навів найсвіжіший приклад дій аферистів:

“Сьогодні зранку (13 січня, – ред.) в приймальню Харківської ОДА зателефонував з номеру 063-834-41-13 якийсь суб‘єкт, що назвався Боголюбовим Сергієм Володимировичем, оголосив себе моїм помічником і просив конктакти чільних представників духовенства, щоб нібито за моїм дорученням збирати у них кошти на потреби ветеранів АТО”.

За словами Юраша, протягом минулого року подібні сигнали приходили з Чернівців, Чернігова, Дніпра, Херсона, Миколаєва та інших міст.

“Тобто, немає сумнівів, що діє злочинна група, яка намагається обдурювати людей і виманювати в них кошти. Сьогодні у мене терпець увірвався і я офіційно передав повідомлені вище дані та інші факти до правоохоронних органів, щоб нарешті спіймали злочинців-аферистів”, – заявив Юраш.

Він попросив священників і чиновників бути критичними, перевіряти інформацію і не потрапляти в лабети провокаторів та аферистів.

“Жодних доручень і жодних прохань збирати кошти жодній людині я не давав і не міг давати” Якщо щось подібне з кимось вже траплялося раніше чи трапиться у майбутньому, то прошу одразу ж давати знати мені чи прямо передавати контакти злочинців правоохоронцям, щоб ті, хто видурює кошти, опинилися там, де вже “сидять” колеги по ремеслу”, – наголосив Юраш.

Comments are closed.