НОВИНИ В Росії у суді проти кримських татар дав свідчення експрацівник СБУ

У вівторок, 14 січня, в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону тривав судовий процес над кримськими мусульманами. Свідчення проти фігурантів бахчисарайської групи “справи Хізб ут-Тахрір” давав оперуповноважений ФСБ, який раніше служив в СБУ, Микола Артикбаєв.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Facebook-сторінку медіа-проєкту Ґрати.

“Протягом дев’яти засідань учасники процесу допитують оперуповноваженого ФСБ, колишнього співробітника СБУ Миколу Артикбаєва, який прослуховував зустрічі бахчисарайських мусульман у мечеті”, – йдеться в повідомленні.

Один із обвинувачених – Мемет Бєлялов – під час допиту свідка обвинувачення заявив, що російське законодавство, згідно з міжнародним правом, не легітимне на території Криму й не може бути використане проти нього.

СБУ підтвердила “Ґратам” інформацію про те, що проти Артикбаєва відкрито провадження за статтею державна зрада.

  • У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва й Ернеса Аметова. ФСБ інкримінує їм участь в організації “Хізб ут-Тахрір”.
  • 21 травня 2018 року в Криму були також затримані координатор Кримської солідарності Сервер Мустафаєв і житель Бахчисарайського району Едем Смаїлов. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайського “Хізб ут-Тахрір”.

Comments are closed.