НОВИНИ Митрополит ПЦУ подарував новому єпископу УГКЦ панагію з ризниці митр. Володимира Сабодана

12 січня після Архиєрейської хіротонії владики Степана Суса у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко привітав нововисвяченого єпископа.

У дар владика підніс панагію з ризниці світлої пам’яті владики Володимира Сабодана.

Про це повідомляє сайт Синоду єпископів УГКЦ, передає РІСУ.

“На цій панагії ікона як нині називають Володимирської Божої Матері, а ми її іменуємо Києво-Вишгородська. Це подарунок від мене особисто, від нашої єпархії, нашої комісії, до якої я входжу як заступник голови Синодальної комісії з міжхристиянських відносин”.

У вітальному слові митрополит Олександр наголосив, що єпископство — це не слава, це не почесті, а це відповідальність перед Богом і перед народом Божим:

“Я сердечно вітаю, владико, вас з єпископським свяченням, згадую своє, яке відбувалось майже 13 років назад, коли було майже 50 єпископів. Нехай Матір Божа буде заступницею у вашому подальшому служінні і натхненницею у тому шляху, який приділено вам”.

Нагадаємо, що хіротонія владики Степана Суса відбулася 12 січня 2020 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.

Степан Сус став наймолодшим католицьким єпископом у світі.

У Богослужінні взяли участь єпископи УГКЦ та РКЦ, священики з різних куточків України, монашество, миряни. На молитві також були присутніми єпископи ПЦУ.

  • 15 листопада 2019 року офіційні представники Ватикану повідомили, що Синод Єпископів УГКЦ, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священника Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса.

Владика Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у Львові. Після навчання у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, 2005 року отримав дияконські свячення, а 30 червня 2006 – пресвітерські. Здійснював капеланське служіння при Львівській академії сухопутних військ та при інших навчальних закладах Львова.

Від 2008 до 2012 року був відповідальним за душпастирство військовослужбовців у Львівській архиєпархії УГКЦ. Від 2012 року призначений Синкелом Львівської архиєпархії в справах військовослужбовців, студентів і сиріт, а також парохом гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові.

Comments are closed.