НОВИНИ Російська церква в Україні взялася оскаржувати перехід релігійних громад до ПЦУ

На Вінничині відкрили кількадесят судових справ – там РПЦвУ намагається у судах оскаржити перехід релігійних громад до Православної церкви України. У провадженнях фігурує й керівник управління у справах релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Ігоря Салецького РПЦвУ обвинувачує в тому, що чиновник нібито з порушенням реєстрував громади ПЦУ. Його суд відсторонював від посади. Пізніше апеляція таке рішення скасовувала. Утім, російська церква відступати не збирається, судові тяганини тривають.

“Релігійні громади, які подали документи на зміну підлеглості, і справи, які перебувають у судах – чи зможу я бути присутнім на цих судах, оскільки мене залучають як третю сторону”, – каже начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький.

Судові баталії поміж Російською Православною Церквою в України та  Салецьком релігієзнавці називають “Вінницьким прецедентом”.  Вони наголошують, через такі позови процес переходу громад до Православної церкви України гальмується.

Читайте також: Пішла третя хвиля судів проти реєстрації громад ПЦУ – вінницький реєстратор Салецький

“Ця ситуація стає прецедентом від утримання від активних дій з боку інших начальників управлінь таких облдержадміністрацій. Бо за недіяння немає ніяких покарань, а от активні дії здатні викликати спротив, вогонь на них”, – розповідає релігієзнавець Віта Титаренко.

Скільки саме громад пішло від РПЦвУ – держава не порахувала. Їх близько шістьох сотень – нещодавно свою статистику оприлюднила Православна церква України. Втім, цифри могли бути значно більшими, переконує Митрополит Епіфаній.

“Російська Федерація практично по кожній громаді, яка приєдналась до ПЦУ, йде до суду за допомогою проросійських політиків в Україні. Тут залучені фінанси, залякування. З боку УПЦ діють адвокати, юристи. Церква працює в межах закону. Держава має реагувати на такі виклики, щоб все відбувалось у правовому полі”, – переконаний Предстоятель православної церкви Епіфаній.

Читайте також: У Салецького обманним шляхом вилучили документи щодо реєстрації громад ПЦУ

Наразі зміни підпорядкування релігійної громади регулює спеціальний закон. За нього депутати попереднього скликання проголосували 17 січня 2019 року. Змінити підпорядкування громада може, якщо цього воліють дві третини прихожан.

“47 народних депутатів попереднього скликання намагалися скасувати закон про перехід релігійних громад, зверталися до Конституційного Суду. Утім, від Феміди отримали відмову”, – йдеться у сюжеті.

Comments are closed.