НОВИНИ На Волині священник РПЦвУ не пустив до храму похоронну процесію

У селі Сусваль Володимир-Волинського району священник Московського Патріархату з прихожанами та старостою не пустили похоронну процесію до храму.

Про це передають Волинські новини з посиланням на “ВолодимирМедіа”.

“У селі помер чоловік, батько голови Оваднівської ОТГ. Його мали відспівувати у місцевому храмі. Але коли процесія прийшла до дверей церкви, вони виявилися зачиненими. Як виявилося настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці єрей Богдан Гнатюк з прихожанами та старостою відмовилися впустити священника та людей, які прийшли провести в останню путь покійного”, – розповів волинянин.

На місце викликали поліцію для розв’язання конфлікту. Панахиду довелося відправляти на вулиці.

Нагадаємо, у селі Сусваль триває конфлікт навколо храму, зокрема щодо перереєстрації громади як юридичної особи. Громада офіційно змінила підлеглість і перейшла з РПЦвУ до ПЦУ. Натомість у Володимир-Волинській єпархії РПЦвУ вважають, що охоронний договір щодо збереження церкви, підписаний з настоятелем Богданом Гнатюком, на сьогодні є дійсним, і це “на законних підставах дає йому право захищати свій храм”.

“Такий же договір, не анулювавши попередній, Міністерство культури та релігії України укладає з новопризначеним священиком ПЦУ. Виникає прецедент, який поглиблює протистояння”, – повідомили в єпархії.

Comments are closed.