НОВИНИ Юраш отримав найкращий результат у конкурсі на посаду голови Держетнополітики

21 січня відбувся черговий етап повторного конкурсу на посаду голови Державної служби з питань свободи совісті і етнополітики, а саме було проведено співбесіди із кандидатами.

За результатами співбесід, найбільший загальний бал у конкурсі отримав Андрій Юраш, директор департаменту з питань релігій та національностей Мінкульту.

Такі дані наводить релігійний оглядач Тетяна Деркач, яка була присутня на співбесідах:

“Оголошено бали співбесіди
Юраш 6,57
Решетніков 6.29
Богдан 5.01
Бортнік 4.72
За сумою балів всіх етапів конкурсу перше місце у Юраша”.

Досягнення кандидатів прокоментувала також релігійна журналістка Ярослава Міщенко: “В рейтинговому голосуванні переміг Юраш. Кабмін? Ви ж будете такі самі чесні?”

Зазначається, що приблизно половина кандидатів просто не з’явилися на співбесіду.

Першим опитували Решетнікова, який, за словами Міщенко, запевняв у тому, що реєструватиме релігійні громади. Цікавий хід, зважаючи на репутацію Решетнікова, через протягування якого владою раніше бдовелося скасувати результати попереднього конкурсу на голову Держетнополітики.

Читайте також: Протягнути людину Новинського на “релігійного міністра” допомагають в Офісі президента – ЗМІ

Наступним співбесіду пройшов Андрій Юраш, який єдиний з кандидатів опублікував програму дій на майбутній посаді.

“Наразі його першість очевидна. Хоча заміну йому шукали по всіх усюдах. Вибачте, такого словникового запасу та знань у попередників не було”, – додала Міщенко.

Далі на спілкування до комісії зайшов Юрій Бортник. “Він хороша людина, знаюча, правдивий консерватор, але він, як я знаю, інкорпорований в МП. Встиг м‘яко натякнути на “волюнтаризм Порошенко”, – написала Міщенко.

“Останній реальний кандидат(кого підтримують) соціолог Олена Богдан. Вперше її слухаю. Розумниця, Могилянка -бренд, гарна освіта. Але до викликів сьогоднішніх не зовсім готова. На мій погляд, абсолютно. Теоретик, академічний вчений. Побоююся, що у чутливих питаннях їй зможуть нав‘язати, що завгодно. Вона може бути радником та заступником, але вона не зможе справлятися із війною, яку нав‘язують нам”, – додала журналістка.

Своєю чергою Тетяна Деркач так висловилась щодо кандидатів: “На мій особистий погляд (він суб’єктивний), на першому місці Андрій Юраш, близенько Юрій Решетніков. Виходимо на тих же двох кандидатів, що і на першому конкурсі. Сергію Бортнику не вдалось переконати комісію, що він буде рівновіддаленим від всіх конфесій та забезпечувати всі права всіх РО, вочевидь він був би дуже “за” скасування законів про перереєстрацію переходів релігійних громад та перейменування ПЦУ. Про етнополітику комісія його навіть не питала”.

Тепер слово лишилось за Кабміном. Саме уряд має обрати і затвердити нового голову Державної служби з питань свободи совісті і етнополітики.

Comments are closed.