НОВИНИ В РПЦвУ кажуть, що їхній священник не називав загиблого кіборга “братовбицею”

Клірик Бориспільської єпархії РПЦвУ протоієрей Микола Брега заявив, що ніколи не відмовлявся здійснювати панахиду за загиблим бійцем АТО та кіборгом Денисом Поповичем, повідомляє СПЖ.

“У мене є багато фотографій, що я неодноразово впродовж трьох років, що служу на цій парафії, звершував для матері панахиди на могилі на її прохання, – розповів протоієрей. – І це було не тільки в якісь їхні пам’ятні дні. Це було і на 9-те травня, перед загальним мітингом в селі біля пам’ятника ми йшли з нею на могилу. Це можуть підтвердити півчі мої, церковні люди з громади. Всі знають про це, і все це бачили, і це є правда. Ніколи вона до мене не підходила зі словами, що пішли послужимо, а я відповів відмовою. Такого не було ні разу, це абсолютна брехня, вигадана нею”.

Нагадаємо, мати військовослужбовця Збройних сил України Дениса Поповича, який загинув у боях за Донецький аеропорт звернулася до президента Володимира Зеленського через паплюження пам’яті її сина місцевим священником РПЦ в Україні (УПЦ МП).

За її словами, священник назвав загиблого героя “братовбивцею” і відмовився говорити з його родиною. На захист її сім’ї стали половина жителів села. Діти плакали і не розуміли, чому їхню сім’ю проганяють із церкви, в якій багато років співала їхня бабуся.

Водночас, за словами єпископа Православної церкви України, митрополита Переяславського і Вишневського Олександра (Драбинка), вже майже рік, як склалася нездорова релігійна ситуація в селі Морозівка Баришівського району.

“Громада що є в складі Московського патріархату (РПЦвУ – ред.) не допускає віруючих Православної Церкви України для звершення богослужінь в місцевому Свято-Успенському храмі”, — наголошує митрополит.

Comments are closed.