НОВИНИ, СВІТ Хакери зламали пошту “духівника Путіна”: митрополит доклав руку до цькування культурних діячів РФ

Ексміністр культури Володимир Мединський стояв за кампаніями проти незалежних російських театральних діячів, які закінчилися судовими справами. Про це стало відомо зі зламаної пошти “духівника Путіна” митрополита Тихона (Шевкунова), архів якої опублікував Telegram-канал Black Mirror, а справжність листування підтвердило видання The Insider.

Як випливає з архіву листів, Мединський уважно відстежував діяльність художнього керівника “Гоголь-центру” Кирила Серебреннікова та скаржився на нього “духівнику Путіна” митрополиту Тихону (Шевкуновим) і режисерові Микиті Михалкову.

У листах Мединський називає Серебренникова “сором’язливим злодюжкою”. Нагадаємо, проти Серебренникова було порушено кримінальну справу. Згідно фабулі обвинувачення, Серебренников очолив організовану групу з числа співробітників АНО “Сьома студія”, які готували для звітності в Мінкультури брехливі кошториси із завищеною вартістю робіт і фальшиві документи. За версією слідства, насправді кошти із субсидії виводилися через фірми-одноденки і переводилися в готівку.

Крім того, колишній міністр культури направив на адресу “духівника Путіна” скаргу на постановку “Тангейзер” Новосибірського академічного театру опери і балету.

Наприкінці лютого 2015 року проти постановника опери Тимофія Кулябина і директора театру Бориса Мездріча порушили адміністративну справу щодо осквернення релігійних символів, а Мінкульт почав перевірку фінансування “Тангейзера”. 29 березня Мездріча звільнили, а новий директор театру Володимир Кехман незабаром зняв “Тангейзер” з репертуару.

Крім того, Мединський просив митрополита Тихона підтримати його намір передати Міністерству культури контроль над ЗМІ і книговиданням. На думку Мединського, існує сім причин, щоб вивести ці галузі з-під контролю Міністерства цифрової економіки і передати управління ними Мінкультури.

Comments are closed.