ДУМКИ Кланові війни РПЦ виходять на новий рівень жорстокості – блог Олександра Коваленка

Політичний оглядач Олександр Коваленко у блогу для Інформаційного навігатора вказав на ймовірний зв’язок двох подій – зламу пошти “духівника Путіна” і раптової смерті скандального протоірея РПЦ Всеволода Чапліна.

Нижче наводимо публікацію Коваленка.

Сьогодні (20 січня, – ред.) в таборі РПЦ відбулися події, які, на мій погляд, мають безпосередній зв’язок між собою, що яскраво демонструє напруження всередині кланової боротьби не тільки на псевдо-релігійному, а й силовому плацдармі. Але, про все по порядку.

Перш за все, сьогодні себе знову проявив відомий ресурс The Insider, який опублікував о 15:17 архів зламаної пошти “духівника Путіна” митрополита Тихона Шевкунова, що вів переписку з екс-міністром культури Володимиром Мединським.

Володимир Путін, Патріарх РПЦ Кирило й отець Тихон Шевкунов

З цього архіву стало відомо про те, що екс-міністр стояв за кампаніями проти незалежних російських театральних діячів, їхнього кримінального переслідування, а також просив митрополита Тихона підтримати його намір передати Міністерству культури контроль над ЗМІ і книговиданням.

Другою подією стала раптова смерть протоієрея РПЦ Всеволода Чапліна, який запам’ятався всім не стільки своєю діяльністю як священнослужителя, скільки пропагандистськими, людиноненависницькими висловлюваннями в інтересах кремлівської пропаганди.

І ось здавалося, який зв’язок між цими двома подіями, зливі інформації на духівника Володимира Путіна і несподіваною смертю Всеволода Чапліна? А, власне – прямий і безпосередній.

По-перше, прошу звернути увагу, що слив зламаної пошти митрополита Тихона був здійснений через ресурс The Insider, який є інформаційним майданчиком афілійованим ФСБ. Не забуваємо, що Патріарх Кирило, по суті, є главою філії ФСБ в особі РПЦ, а тому ця публікація стала можливою навіть не стільки з його дозволу, скільки за його вказівкою.

Зроблено це було з тієї причини, що саме митрополит Тихон зараз розглядається як найбільш ймовірна заміна Патріарха Кирила, після низки його провалів на релігійному плацдармі, від України до Чорногорії, і тотального фіаско у протистоянні Фанару і особисто Вселенському Патріарху Варфоломію.

По-друге, слід розуміти, що “спочилий у бозі” сьогодні о 16:30 Всеволод Чаплін, чи то начитавшись The Insider й усвідомивши, що серед зламаних архівів можуть бути і його листи митрополиту Тихону, що таять інформацію, не сумісну з життям, то чи скуштуваши в їдальні пісних страв з “новачком”, був довгий час не тільки ретранслятором оскаженілої пропаганди, але і найяскравішим тригером кланової внутрішньоцерковної конфронтації.

Всеволод Чаплін був саме тим опонентом Кирила, який не боявся говорити вголос вкрай зухвалі речі на адресу Патріарха. Багато в чому тому, що представляв собою недоторкану голову протилежної господареві Данилового монастиря філії. Однак недоторканність не означає безсмертність, особливо в епоху, коли для Кирила вирішується питання його подальшого професійного виживання.

Таким чином, ми сьогодні з вами стали свідками або неймовірного збігу, або спланованої операції з усунення найбільш настирливих і дратівливих для Патріарха Кирила персонажів. А це означає, що кланова боротьба в Росії виходить на новий, більш запеклий рівень.

Як то кажуть – в добру путь!

Comments are closed.