НОВИНИ “ОП готує знищення ПЦУ”. Головною по релігії можуть призначити креатуру Москви

Головою Держетнополітики ледь не призначили Олену Богдан – кандидатку, яка у повторному конкурсі зайняла лише третє місце. Нагадаємо, що перше за сумою балів отримав директор департаменту з питань релігій та національностей Мінкульту Андрій Юраш.

Про це повідомила журналістка Ярослава Міщенко, опублікувавши у Facebook фото відповідного документа, в якому кандидатуру Богдан підтримав міністр культури Бородянський.

“Офіс президента готує знищення нової Церкви. Сьогодні мало бути призначення третьої в рейтингу О. Богдан. Отже, у двобої між нью-табачником з офісу президента і громадськістю, стейкхолдерами і віруючою спільнотою, схоже, перемагає агентура Москви з Банкової. Ось такий папір передали мені сьогодні, виглядає, що уряд готував подання на призначення О. Богдан”, – написала Міщенко.

Хоч Юраш був переможцем обох конкурсів і мав підтримку 92% стейкхолдерів, але його не було визнано переможцем за результатом співбесіди з міністром, тобто – міністром було на Кабмін була подана не його кандидатура на затвердження, додала вона.

“Цей намір не робить честі ані уряду, ані міністру. Вони добре починали, хотіли бути самостійними, жваво дихали наче, як дорослі повнолітні хлопці, але можуть залишитися не просто прохідним двадцять третім урядом України, а співучасниками вбивства нової Церкви”, – зазначила Міщенко.

За її словами, 29 січня вже мало б бути рішення – “на користь Богдан і не на користь цілих двох сфер – етнополітики та державно-церковних взаємин, а на користь одного диригента з ОП (у формі Олени Богдан – людини, яка зайняла третє місце в рейтингу і не має жодного досвіду загалом у цій сфері і у сфері етнополітики)”.

Однак в останній момент “щось пішло не так” і призначення відклали, додала вона.

“Давайте тепер змоделюємо ситуацію, що буде якщо московські “обитатели Банковой” протягнуть нульову у справах релігій кандидатку. А ось що буде. Священники в східних регіонах, які ризикнули всім і перейшли до нової Церкви будуть “вкушать” реванш, їхні документи не будуть реєструвати. Чиновники, які допомагали реєструвати громади будуть продовжувати ходити по судах Ківалових. У той час, як Вселенський по всьому світу проводить колосальну дипломатичну роботу, Новинський та нахльобники з Банкової будуть їздити по міжнародних форумах і казати: “Бачте, все загнулось. Ніхто не хоче автокефалії”. Я вже не кажу, що жоден новий священник, якого вабить чесність та простота нашої Церкви тепер не зважиться на перехід. А решта кліру шляхом нехитрих маніпуляцій із власністю громад стане кріпаками єпископів УПЦ МП (РПЦ в Україні, – ред.). Це не просто реванш, це спроба розіп‘яти Церкву. Я та й вчені, активісти достатньо дипломатично зверталися, просили, намагалася вийти на консенсус. Але вони так плазують перед Москвою, що тепер хіба віче збирати. Бог бачить, ми зовсім не хотіли конфлікту, але якщо вони так нас ненавидять”, – застерігла журналістка.

Comments are closed.