НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Митрополит Епіфаній зустрівся з Помпео у Михайлівському Золотоверхому монастирі

Предстоятель ПЦУ Епіфаній зустрівся з державним секретарем США Майклом Р. Помпео під час його візиту до Києва.

Зустріч відбулася 31 січня на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, який є адміністративним центром помісної Української Православної Церкви. Їй передувала спільна церемонія вшанування пам’яті полеглих захисників України – покладання квітів до Стіни Пам’яті, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Предстоятель розповів гостю про становлення Православної Церкви України, взаємодію з суспільством та державою, а також розширення міжнародних зв‘язків ПЦУ.

Особливу увагу було приділено викликам для помісної Української Православної Церкви, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу та Криму.

“Росія, яка де-факто відповідальна за стан на окупованих нею територіях, повинна дотримуватися міжнародних стандартів у питанні свободи релігії і віросповідання, зокрема припинити переслідування і систематичне обмеження прав духовенства і громад Православної Церкви України”, – йдеться у повідомленні ПЦУ.

Блаженнійший владика висловив вдячність американській стороні за тверду і надійну підтримку України як у контексті протидії зовнішнім викликам, з якими продовжує стикатися наша країна, так і на шляху державотворення та демократичних реформ.

Митрополит Епіфаній закликав продовжувати цю підтримку та посилювати санкційне стримування Росії до повного припинення порушення прав людини на окупованих територіях, їхнього звільнення від окупації та відновлення територіальної цілісності України, її суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів.

Було обговорено також інші питання і домовлено про подальшу підтримку двосторонніх контактів, особливо у сфері захисту свободи совісті та віросповідання.

Після зустрічі держсекретар у супроводі митрополита Епіфанія оглянув кафедральний Свято-Михайлівський Золотоверхий собор.

Нагадаємо, що митрополит Епіфаній та держсекретар Помпео вже зустрічалися в жовтні 2019 року в Вашингтоні під час офіційного візиту Його Блаженства до США.

Comments are closed.