НОВИНИ Чорногорія хоче отримати Томос за прикладом України – дипломат

Чорногорія намагається отримати Томос про автокефалію для своєї Церкви за прикладом України, заявив дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015) Костянтин Єлісєєв в ефірі “Прямого”.

“5-6 січня була річниця надання Україні Томосу. Це подія не десятиріччя, а тисячоліття. Всі це визнають. І наші партнери питають: а чому не було реакції (чинної вдали – ред.)? До речі, нашим шляхом ідуть деякі інші країни Європи. Чорногорія зараз намагається отримати за нашим прикладом незалежність для своєї Церкви”, – сказав Єлісєєв

За його словами, для кожної нації, яка себе поважає й цінує, це величезна подія. “Не було реакції на річницю об’єднавчого Собору 15 грудня. 3 лютого річниця інтронізації митрополита. Я думаю, що і тут ніякої реакції не буде”, – додав він.

“На жаль, з цього починаються поразки. І я хотів би сказати, що це дуже важливо. Необхідно, щоб наші партнери відчували, що ми самі про себе дбаємо: починаючи від політики санкцій проти Росії і завершуючи такими атрибутами, як армія, Церква, мова”, – сказав дипломат.

  • У Чорногорії практично всі церковні об’єкти належать особам, лояльним іншій державі – Сербії. Серед цієї нерухомості є об’єкти, що мають всесвітнє значення для православного паломництва (Цетіньській монастир, монастир Острог та ін.). Також вони є точками тяжіння туристичних потоків.
  • 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.
  • У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви, а на мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. В інформаційному полі Росія підтримує Сербську Церкву, а прагнення чорногорців мати власну Церкву пояснює “агресивним націоналізмом”.
  • В середині січня президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та необхідність їх захищати.
  • Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у просуванні інтересів РПЦ і підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

Comments are closed.