СВІТ Очільник РПЦ побачив відблиск Царства Божого в Антарктиді

Про “духовне значення Антарктики для світової спільноти” розповів Патріарх РПЦ МП Кирило Гундяєв в інтерв’ю телеканалу “Росія 24”.

Фрагменти інтерв’ю публікує прес-служба глави РПЦ МП.

Віддавши належне природі і без’ядерному статусу континенту, очільник РПЦ зазначив атмосферу братства, яка панує на ньому: “Якщо хтось потрапляє в біду, ніхто не питає, якої національності ця людина, всі йдуть їй допомагати. Це особлива атмосфера співпраці й взаємодії”.

“Перебування в Антарктиді вимагає дуже великих зусиль. Тому опора на молитву, опора на поміч Божу дуже природна, – продовжив Патріарх. – Присутність храму, присутність священнослужителя – не просто логічне продовження всього того, що було в нашій історії, коли Церква супроводжувала синів нашої Батьківщини в найтяжчих обставинах, в тому числі військових й інших, але ще і відповідь на реальну потребу людей. Якби не потрібен був священик, не потрібен був храм в Антарктиді, то він ніколи б і не з’явився”.

Читайте також: Кіріл для РПЦ не є ані духовним, ані моральним авторитетом, – ЗМІ

Предстоятель РПЦ МП назвав Антарктиду “якимось відблиском Божого Царства”.

“Я вже про це говорив, – продовжив він, – і люди, і пінгвіни, і дивовижні простори Антарктиди знаходяться в якійсь гармонійній взаємодії. У першу чергу, непомітний людський гріх, який немов пригнічується силою і красою природи, а також необхідністю допомагати один одному для того, щоб виживати в цих умовах”.

Водночас очільника РПЦ вразили пінгвіни. “Пінгвін до тебе підходить, дивиться на тебе уважно. На мене це справило дуже сильне враження. Десь є така фотографія: стоїть переді мною пінгвін, а я на нього дивлюся і дійсно дивуюся тому, яка чудова природа і яке взаємовідношення з тваринним світом на безкрайніх крижаних просторах Антарктиди”.

Comments are closed.