ІНТЕРВ'Ю Архієпископ Євстратій: “Філарет був впевнений, що Епіфаній не зможе об’єднати Церкву і утримати її”

Член синоду Православної Церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря був близьким соратником Філарета від 1992-го року. Він знав і розумів нині неіснуючий КП як ніхто. Будучи офіційним речником – часто говорив від імені КП, коментуючи і пояснюючи те, що відбувається.

Однак весь цей час ніхто не цікавився у Зорі, а що думає він сам. Як приватна особа. Які його погляди, оцінки, яке бачення. Час для цієї розмови прийшов лише зараз, коли вже рік статус Зорі інший – видного представника ПЦУ, “правої руки” митрополита Епіфанія.

Шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна зустрілася з владикою Євстратієм ще восени, але опублікувати бесіду вирішили зараз – до першої річниці створення ПЦУ, отримання Томосу, інтронізації Епіфанія.

Отже:

– Що дає владиці Філарету підстави стверджувати, що Київський Патріархат продовжує існувати, якщо він сам його розпустив.

– Чому митрополит Епіфаній і Філарет не служать разом і навіть не спілкуються (хоча до об’єднання Церков Епіфанія вважали патріаршим намісником Філарета);

– Чи приїде Гундяєв знову до Києва;

– Як і чому Філарет співпрацював з КДБ, чи можна його за це судити;

– Чи правда, що у нього була сім’я, діти і чому він не спілкується з однією з дочок.

– Яке майбутнє чекає ПЦУ і чому це важливо навіть для тих, хто вважає себе атеїстом.

Comments are closed.