НОВИНИ, СВІТ Відкликання посла США з України вимагали християнські групи – ЗМІ

Звільнення Марі Йованович із посади посла США в Україні, яке відбулось у травні 2019 року, вимагали десятки християнських груп на чолі з американським пастором Дейлом Армстронґом.

Про це пише видання BuzzFeed, передає Радіо Свобода.

Причиною невдоволення цих груп була відкрита підтримка ЛГБТ-активістів з боку самої Йованович та її підлеглих.

Зокрема, консервативних християн обурила участь американських дипломатів у “Марші рівності”. У червні 2018 року Йованович та понад 60 представників посольства США в Києві, включно з нинішнім заступником помічника держсекретаря з питань Європи та Євразії Джорджем Кентом взяли участь у традиційному публічному заході ЛГБТ-активістів. “Гадаю, важливо ставитися до всіх гідно і з повагою”, – заявила тоді Йованович в ефірі “Громадського”.

Після цього Армстронґ та представники ще 39 консервативних християнських груп надіслали до Держдепартаменту США листа, в якому вимагали “дати відповідну оцінку її (Йованович – ред.) діям, які відкрито дискредитують президента Трампа”.

“Посол Марі Йованович порушила Віденську конвенцію про дипломатичні відносини 1961 року, ратифіковану США. Пункт 1 статті 41 конвенції зобов’язує всіх осіб, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, не втручатися у внутрішні справи держави перебування. Ми вимагаємо від посольства США в Україні припинити пропагувати та підтримувати ЛГБТ-ідеологію в Україні, і, таким чином, ми наполягаємо на відкликанні нинішнього посла США в Україні Марі Йованович”, – йшлося у листі.

За словами Армстронґа, лист був переданий держсекретарю Майку Помпео, який пообіцяв, що Йованович буде звільнена 2019 року.

  • Марі Йованович, яку в травні 2019 року несподівано відкликали з посади посла США в Україні, раніше повідомляла конгресовому розслідуванню у справі імпічменту президента Дональда Трампа, що напередодні відкликання відчувала брак підтримки з боку Державного департаменту, а після того – загрозу з боку Трампа.
  • Американський президент неодноразово критикував роботу звільненої ним Йованович.
  • 31 січня стало відомо, що Йованович, яка зіграла ключову роль в слуханнях у Палаті представників США щодо імпічменту президента Дональда Трампа в листопаді 2019 року, звільнилася з Державного департаменту.

Comments are closed.