СВІТ Патріарх Сербської Церкви погрожує Чорногорії “громадянською війною”

Митрополит Сербської Православної Церкви Амфілохій в інтерв’ю виданню Глас Српске прокоментував події в Чорногорії навколо ухвалення закону про свободу віросповідання, пише “Балканський оглядач” у Facebook.

На думку митрополита, боротьба проти закону переросла у “боротьбу за національну ідентичність сербів”.

Читайте також: Чорногорія не піддасться на шантаж Сербської Церкви – Міло Джуканович

Він вважає, що заворушення у Чорногорії дуже важливі для сербського народу: “Пробудження людей у Чорногорії сприяло єдності всього сербського народу та Церкви в Республіці Сербській, Сербії та у всьому світі”.

Подальший розвиток ситуації, на думку митрополита СПЦ, може бути дуже серйозним. Відповідаючи на запитання, чи можуть бути у подальшому конфлікти через ухвалений закон, митрополит Сербської Церкви заявив, що найбільш активні противники закону готові до громадянської війни.

“Марко Мілачич (лідер опозиційної партії “Справжня Чорногорія”), мати Мілана Кнежевича (мати лідера опозиційного руху “Демократичний фронт”, її теж затримувала поліція), навіть вони самі [лідери опозиції], їхні депутати заявляють, що готові до громадянської війни”, – сказав Амфілохій.

Читайте також: Єпископ РПЦвУ взяв участь у протестах, організованих Сербською Церквою в Чорногорії

Також він прокоментував надання Українській Православній Церкві Томосу. На думку Амфілохія, що це рішення “було згубним для нинішньої та майбутньої ролі Константинопольського Патріархату”. “Така позиція щодо української церкви шкодить і Константинополю, і єдності Православ’я”, – вважає митрополит СПЦ.

  • 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.
  • У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви, а на мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. В інформаційному полі Росія підтримує Сербську Церкву, а прагнення чорногорців мати власну Церкву пояснює “агресивним націоналізмом”.
  • В середині січня президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та необхідність їх захищати.
  • Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у просуванні інтересів РПЦ і підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

Comments are closed.